Головна Статті

Компесація реактивної потужности

       Проблема компенсації реактивноїпотужності (РП) виникла одночасно з практичним використанням змінного струму. Для кращого розуміння поняття реактивної потужності можна навести приклад з келихом пива - платимо за повний, а реально отримуємо неповний келих доповнений піною (Мал.2). Джерелом реактивної потужності є індуктивна і ємнісна складова загального навантаження електричних кіл змінного струму.

      Реактивна енергія за час половини періоду основної частоти мережі направлена в сторону навантаження, а в другу половину періоду - в зворотну. Прийнято вважати, якщо струм відстає по фазі від напруги (індуктивний характер навантаження) то реактивна потужність має плюсове значення (споживання РП, режим недокомпенсації), якщо струм по фазі випереджає напругу (ємнісний характер навантаження), реактивна потужність має мінусове значення (генерація реактивної потужності в мережі).

Компесація реактивної потужности, компенсация реактивной мощности

      Генерування в колах споживання змінного струму реактивної потужності є одним із основних показників технологічних втрат електроенергії в мережі електропостачання. Передача по мережі, реактивної потужності викликає додаткові втрати активної електроенергії. Реактивна потужність завантажує електричну мережу і під'єднане до неї обладнання (в першу чергу, силові трансформатори), обмежуючи їх пропускну здатність. Наприклад, якщо підприємство потребує чотири одиниці активної енергії і генерує три одиниці реактивної енергії, тоді мережа завантажується на п'ять одиниць повної потужності, а втрати в ній збільшуються з величини, пропорційної 42=16 одиницям, до величини пропорційної 42+32=25% одиницям. В результаті мережа завантажується на 25% більше, а втрати в ній стають на 56% вищі в порівнянні з режимом передачі тільки активної енергії.

       Для запобігання цих втрат застосовують ряд методів, які відомі як - “компенсація реактивної потужності” (КРП).

Так по даним AGPSC (Association of German Power Supply Companies), в розподільчих мережах  Німеччини, завдяки компенсації реактивної потужності, в 1999 році було заощаджено, біля 9 млрд. кВт/год активної енергії, що становить близько 20%  від сумарного (36,4 млрд. кВт/год) об’єму транзитних витрат. Знижено на 1% технологічні втрати на  транспортування електричної енергії до границі розділу споживач-постачальник, за рахунок компенсації реактивної потужності на шинах навантаження, що в свою чергу дало можливість приєднати додаткових споживачів на 1600мВт генераторної потужності.

      Таким чином,  задача оптимального  електроспоживання як на стадії  проектування так і на стадії експлуатації систем електропостачання, не можливе без застосування засобів КРП.

  Починаючи з 2002р. діє постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) № 566 від 29 травня 2002 року "Про застосування середньої закупівельної ціни на електроенергію для розрахунків за перетікання реактивної електроенергії" при обчисленні плати за перетікання реактивної електроенергії електропередавальною організацією використовується прогнозована середня закупівельна ціна на електричну енергію на розрахунковий місяць. Ця ціна визначається відповідно до п. 1.2 постанови НКРЕ N 47 від 22.01.2001 "Про затвердження Порядку формування роздрібного тарифу на електроенергію для споживачів (крім населення і населених пунктів) ліцензіатами з постачання електроенергії за регульованим тарифом" і не враховує втрати електропередавальної організації на передачу електроенергії. Цей документ повинен сприяти підвищенню участі споживачів  в регулюванні режиму роботи енергосистеми по реактивній потужності.

 

Встановлення сонячних електростанцій 
 

Сонячна станція потужністю 5 кВт - 181250 грн.

Сонячна станція потужністю 10 кВт - 352500грн.


Сонячна станція потужністю 30 кВт - 1007500 грн.


Монтаж під ключ

деталі уточнюйте за телефонами: (032) 247-11-78, (032) 247-14-78, (067) 322-01-50

Яндекс.Метрика